Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na warsztaty dziennikarskie pt. Z kamerą wśród nauczycieli, które odbędą się 06.12.2018 r. o godz. 14.30 w siedzibie biblioteki pedagogicznej przy ulicy Fabrycznej 1, które przeprowadzi dziennikarz Marek Joachimiak.

W programie :

1. Po czym rozpoznać dziennikarza.

2. Nasz wizerunek, czyli „Jak cię widzą, tak cię piszą” – wizerunek zewnętrzny (nadmierna gestykulacja i jak jej uniknąć, półuśmiech) jak również suchość w ustach, trema i jak sobie z nią radzić.

3. Jak prawidłowo stać, siedzieć przy kamerze. Jak dobrze pokazać banner w tle, roll up czy logo szkoły na ścianie.

4. Rady nie od parady – jak zaprezentować szkołę w sytuacji kryzysowej.

5. Magia głosu i słów – ćwiczenia językowe poprzedzające „występ” przed kamerą (tempo i sposób mówienia, pauza jako narzędzie oddziaływania na dziennikarzy i widzów).

6. Ćwiczenia praktyczne „występowania” przed kamerą.

Każdy z uczestników otrzyma, w przeciągu kilku dni, płytę CD z materiałami pomocniczymi wykorzystywanymi podczas spotkania, nagrania własnej wypowiedzi oraz zainteresowani – zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach.

Marek Joachimiak – dziennikarz „Gazety Poznańskiej”, Programu Lokalnego TVL Trzcianka, „Gazety Powiatowej” oraz „Cotygodniowej Gazety Powiatowej” od 2001 roku. Od 2005 właściciel własnej Agencji Informacyjnej „Filkom” zatrudniającej dziennikarzy, operatorów, fotografów, współpracujący m.in. z Poznańskim Oddziałem TVP, TVN24 (8 miesięcy jako korespondent z terenu), TV Wielkopolska. Obecnie również dziennikarz „Tygodnika Nowego” oraz niezmiennie od 2001 roku Programu Lokalnego TVL Trzcianka, a także zastępca redaktora naczelnego w bezpłatnym wydawnictwie Informator Czarnkowsko – Trzcianecki. Inicjator i współprowadzący projekty realizowane na terenie gminy Wieleń oraz gminy Lubasz – TV Flow – telewizja internetowa młodych. Prowadzący zajęcia w ramach Trzcianeckiego Domu Kultury „Kręcimy film”.

Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, nr telefonu) kierować na adres e-mailowy : trzcianka@cdn.pila.pl

lub nr telefonu : (67) 216 20 40