slp1815 maja bieżącego roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej odbył się konkurs pięknego czytania zorganizowany przez Annę i Małgorzatę Świątek z CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (Filie w Czarnkowie i Trzciance) przeznaczony dla wychowanek MOS-u w Białej. Zgodnie z założeniami, należało jak najpiękniej przeczytać wybrany fragment dramatu Williama Szekspira pt. ”Romeo i Julia”. Do rywalizacji przystąpiło 27 dziewcząt z klas I-III gimnazjum. Konkurs odbył się w ramach Tygodnia Bibliotek oraz wpisał się w obchody 450. rocznicy urodzin Williama Szekspira.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jury przyznało dwa wyróżniania, które powędrowały do : Natalii Mądrawskiej i Karoliny Rosy oraz Ewy Potrykus, Aleksandry Hibehtal, Katarzyny Ślemskiej i Magdaleny Substyk. Trzecie miejsce zajęły uczennice : Agnieszka Sikora i Klaudia Sommerfeld. Drugie miejsce przypadło Korneli Subocz. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły Diana Sawków oraz Angelika Pietrzak. Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Trzciance.

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy!

Wielkie podziękowania kierujemy do Pani Iwony Krasowskiej, polonistki z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii za pomoc w przygotowaniu konkursu.

A.      i M. Świątek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii:)